28.09.2021
Nawigacja
Informacje


UWAGA WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH WEDKARZY !!!
NEWSDepartament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jezorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).

Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m). Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie.
Wydział do spraw Prawno-Legislacyjnych
Departament Rybołówstw
UWAGA WĘDKARZE - INFORMACJA DOTYCZĄCA ZAWODÓW WĘDKARSKICH !!!
SPORTUWAGA WĘDKARZE :
W związku z zagrożeniem koronawirusem Covid-19, rekomendacją Polskiego Rządu, Ministerstwa Sportu oraz Zarządu Głównego o "odwołaniu lub przełożeniu na późniejszy termin wszelkich imprez sportowych”, Zarząd Koła PZW Nr 66 Przasnysz w trosce o bezpieczeństwo wędkarzy, sędziów i organizatorów postanowił odwołać planowane na 29 marca 2020r - Otwarte Spławikowe Zawody Wedkarskie o Puchar "SENIORA 60+" /zawody odbędą się w innym terminie/.
Jednocześnie informujemy, że terminy planowanych zawodów wędkarskich organizowanych przez Koło Nr 66 Przasnysz w związku z zaistniałą sytuacją mogą ulec zmianie.

Z wędkarskim pozdrowieniem.
Zarząd Koła Nr 66 Przasnysz.
PROPOZYCJA ZAWODÓW WĘDKARSKICH NA 2020r
UWAGA WĘDKARZE - KOREKTA W PLANIE ZAWODÓW WĘDKARSKICH !!!
W związku z organizacją przez Okręg Mazowiecki PZW Spinningowych Mistrzostw Świata / zb. Zegrzyński, rzeka Narew nr 7 w okresie od 05 do 11.10.2020r/ - Zarząd Koła nr 66 Przasnysz wprowadził korekty w planowanych spinningowych zawodach wędkarskich organizowanych przez nasze Koło.

1.Spinningowe Zawody o Mistrzostwo Koła nr 66 Przasnysz - II tura - 12.09.2020r - Pogorzelec rz.Narew - z łodzi
2.Otwarte Spinningowe Zawody o Puchar Przewodniczącego Sekcji Jednorożec - 15.11.2020r - Pogorzelec rz.Narew - z łodzi
3.Otwarte Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar – Starosty Powiatu Przasnyskiego - 27.09.2020r -Gnojno

Miejsca i terminy zawodów mogą ulec zmianie.
Zapraszamy wszystkich wędkarzy do udziału w zawodach, jak co roku gwarantujemy super atmosferę, smaczny poczęstunek oraz atrakcyjne nagrody. ZAPRASZAMY !!!

SPRZEDAŻ ZNAKÓW PZW NA 2020r