18.11.2019
Nawigacja
Informacje


- Koło Nr 66 Przasnysz - PZW - Okręg Mazowiecki -
Witamy wszystkich wędkarzy na oficjalnej stronie Koła PZW nr 66 Przasnysz.
Strona ma na celu informowanie naszych wędkarzy o działalności bieżącej naszego Koła.

email: pzw66przasnysz@gmail.com
Stanowisko Zarządu Koła nr 66 Przasnysz dotyczące otwartego listu do „Pzw OM” kol.Kamila Wargulewskiego
NEWSStanowisko Zarządu Koła nr 66 Przasnysz dotyczące otwartego listu do "ZO OM" kol.Kamila Wargulewskiego.

Szanowny Kolego, list otwarty, który skierowany został do ZO OM i umieszczony na portalu facebook zawiera wiele nieprawdziwych informacji dotyczących naszego Koła.

W związku z tym, Koło Nr 66 Przasnysz pragnie poinformować, że wszystkie zawody wędkarskie organizuje zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW.
Jeśli chodzi o zawody wędkarskie, o których wspomniał Kolega w swoim liście, organizowane między innym przez nasze koło w dniu 20.10.2019r na zb. w m. Brzuze, była to II tura Spinningowych Mistrzostw Koła, organizowana zgodnie z planem imprez sportowych naszego koła. O każdych planowanych zawodach, nasze koło informuje wcześniej gospodarza wody, w tym wypadku również tak się stało.
W swoim liście poruszył Kolega temat organizacji, zachowania organizatorów i uczestników oraz oskarżył kolega między innymi naszych wędkarzy o łamanie prawa.
Nasze zawody od wielu już lat cieszą się sporą popularnością wśród wędkarzy, nie tylko naszego koła, między innymi dzięki organizacji, która stoi na wysokim poziomie, o którą dbają nie tylko organizatorzy ale również uczestnicy zawodów poprzez własną kulturę osobistą, a co najważniejsze - na naszym zawodach nikt prawa nie łamie /to są poważne oskarżenia, na to potrzebne są dowody/.
Nad przestrzeganiem regulaminu na każdych zawodach czuwa sędzia zawodów klasy okręgowej. Co do zachowania uczestników i organizatorów - nasi zawodnicy nie "łażą po ulicy przy sklepie z siatkami pełnymi żywych okoni" tylko łowią ryby, ponieważ przyjechali na zawody wędkarskie, rywalizować bez oszustw w sposób "fair play", a złowione ryby przetrzymują w siatkach co widać na naszych zdjęciach, nasi sędziowie nie przesiadują przy stoliku pod którym leżą puste butelki, nie opowiadają sobie żartów, tylko pracują w terenie, są razem z uczestnikami zawodów, mierzą każdą złowioną i zgłoszoną przez uczestnika rybę, wypuszczając ją do wody. Po zawodach nasz gospodarz zawsze stara się pozostawić miejsce w należytym porządku. To tyle jeśli chodzi o organizację zawodów wędkarskich naszego Koła Nr 66 Przasnysz, które to koło Kolega umieścił, jako jedno z trzech w swoim liście.
Pozytywne jest to, że zwrócił Kolega uwagę na pewne sprawy, które mogły mieć miejsce nad wodą, na które powinien reagować każdy wędkarz, ale przykre jest to, że Kolega w swoim liście wrzucił wszystkich do jednego "wora".
Oskarżył Kolega wielu wędkarzy Naszego Koła Nr 66 Przasnysz, nazwał ich nieetycznymi i bezmyślnymi, oskarżył o łamanie prawa, popełnianie przestępstwa /piszemy tu o naszych wędkarzami ponieważ rozpoczęli i zakończyli nasze zawody zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW /, nazwał kolega nasze mistrzowskie zawody "pijacką burda", na jakiej podstawie Kolego, tego typu oskarżenia.
Czytając list można odnieść wrażenie, że poniosły Kolegę emocję, nie wiadomo czym spowodowane, może zbyt dużą ilością wędkarzy obecnych na łowisku w tym dniu, ale to nie tylko uczestnicy zawodów tam byli, również wędkarze nie uczestniczący w zawodach.
Swoją drogą to trochę Kolega przesadził obrażając uczestników naszych zawodów wędkarskich, ponieważ nie każdy rywalizujący na zawodach wędkarz, organizator uczestniczy w pijacki burdach, siedzi przy stoliku, jest nieetyczny, nie każdy to "mięsiarz".
Kolega pewnie niejednokrotnie brał udział w zawodach, i postępował zgodnie z regulaminem, to powinien kolega wiedzieć, że tego typu oszczerstwa pod adresem innych wędkarzy, bez udowodnienia winy, ze strony wędkarza są nie na miejscu.
A tak swoją drogą Kolego, zapraszamy na organizowane przez nasze Koło otwarte zawody wędkarskie, będzie można osobiście się przekonać, że nasze zawody to nie "pijackie burdy" tylko imprezy dla wędkarzy, organizowane zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW, w których jak już wcześniej pisaliśmy bierze udział wielu uczestników, a nasi wędkarze są "wędkarzami" nie mięsiarzami.
Na przyszłość Kolego dobra rada, zamiast pisać, robić z ukrycia zdjęcia lub kopiować je ze strony jakiegoś koła i oskarżać wędkarzy o łamanie prawa, lepiej powiadomić odpowiednie służby, to one są od takich spraw i będą wiedziały co zrobić.
ps. Co do dalszej części listu, dotyczącej pretensji do PZW nie będziemy się wypowiadali.

Z wędkarskim pozdrowieniem - Zarząd Koła Nr 66 Przasnysz

Link do listu dla zainteresowanych: - OTWARTY LIST DO „Pzw OM” kol.Kamila Wargulewskiego -
WYNIKI - OTWARTE SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE - PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO SEKCJI JEDNOROŻEC KOŁA Nr 66 PRZASNYSZ -
WYNIKI - OTWARTE SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE - PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO SEKCJI JEDNOROŻEC KOŁA Nr 66 PRZASNYSZ -
W dniu 10.11.2019r na zb. w m.WYKROT rozegrane zostały
OTWARTE SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
- PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO SEKCJI JEDNOROŻEC KOŁA Nr 66 PRZASNYSZ -

Zwycięzcą zawodów został kol.Mariusz DWORNICZAK - 880 pkt

II miejsce zajął kol.Jerzy PREKIEL -440 pkt
III miejsce zajął kol.Grzegorz DAWID -370 pkt
IV miejsce zajął kol.Łukasz GARBULEWSKI -350 pkt
V miejsce zajął kol.Marcin BAŁAZY -160 pktPuchar dla zwycięzcy oraz nagrody dla 3 najlepszych wędkarzy wręczył
Przewodniczący Sekcji Jednorożec Koła Nr 66 Przasnysz kol.Dariusz BRYSKA,
Statuetkę za najwiekszą rybę oraz nagrodę otrzymał kol. Grzegorz DAWID - okoń - 33,7 cm
Dla pozostałych zawodników rozlosowano nagrody pocieszenia.
W zawodach wzięło udział 22 wędkarzy z Przasnysza, Myszyńca oraz Ostrołeki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
WYNIKI - OTWARTE SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE - PUCHAR KOŁA Nr 66 PRZASNYSZ -
WYNIKI - OTWARTE SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE - PUCHAR KOŁA Nr 66 PRZASNYSZ -
W dniu 27.10.2019r na zb. w m.GNOJNO rozegrane zostały
OTWARTE SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE
- PUCHAR PREZESA KOŁA Nr 66 PRZASNYSZ -

Zwycięzcą zawodów został kol.Sławomir BĄCZEK - 1400 pkt
II miejsce zajął kol.Łukasz WENDA -1170 pkt
III miejsce zajął kol.Jacek PIOTRAK -870 pkt
IV miejsce zajął kol.Michał PANUŚ -850 pkt
V miejsce zajął kol.Zbigniew BAJNO -660 pkt
Puchar dla zwycięzcy oraz nagrody dla 3 najlepszych wędkarzy wręczył Prezes Koła kol.Zdzisław SZACHERSKI, Statuetkę za najwiekszą rybę oraz nagrodę otrzymał kol. Sławomir Bączek - okoń - 32,7 cm
Dla pozostałych zawodników rozlosowano nagrody pocieszenia.
W zawodach wzięło udział 38 wędkarzy z Przasnysza, Różana, Ciechanowa oraz Ostrołeki.

Chyba nie trzeba po raz kolejny pisać, że na zawodach organizowanych przez nasze Koło Nr 66 Przasnysz, jest wspaniała atmosfera, super posiłek oraz atrakcyjne nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
WYNIKI - SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE - o TYTUŁ MISTRZA KOŁA nr 66 PRZASNYSZ-
WYNIKI - SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE - o TYTUŁ MISTRZA KOŁA nr 66 PRZASNYSZ-
W dniu 20.10.2019r na zb.BRZUZE rozegrana została II tura -
SPINNINGOWYCH ZAWODÓW WĘDKARSKICH -
o TYTUŁ MISTRZA KOŁA nr 66 PRZASNYSZ

Spinningowym Mistrzem Koła został kol.Krzysztof SZACHERSKI - 3 pkt
II miejsce zajął kol.Michał PANUŚ -4 pkt
III miejsce zajął kol.Grzegorz DĄBROWSKI -12 pkt

W mistrzostwach koła udział wzięło 27 wędkarzy.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!